ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7639243
*
nr 763 9243
Spegel
höjd: 57
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 17:18:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 00:10:41
1
100 kr
30/5 08:38:34
2
400 kr
30/5 19:52:21
1
200 kr
30/5 19:52:58
1
300 kr
4/6 13:43:35
3
500 kr
4/6 14:31:28
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 763 9243
Spegel
höjd: 57
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 00:10:41 | 1 | 100 kr |
30/5 08:38:34 | 2 | 400 kr |
30/5 19:52:21 | 1 | 200 kr |
30/5 19:52:58 | 1 | 300 kr |
4/6 13:43:35 | 3 | 500 kr |
4/6 14:31:28 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32